ورود / ثبت نام

http یا https

http یا https

تفاوت https با http در چیست؟

شاید براتون سوال پیش بیاد که فرق بین این دو در چیست اگر بخواهیم یک توضیح ساده و مختصر راجع به این دو به شما بدیم این است که:
همه شما هنگامی که میخواهید سایتی رو بازدید کنید در ابتدا آدرسی رو مشاهده می کنید که این آدرس به صورت http و https می باشد
http به دلیل راحتی انتقال داده ها بیشتر در وب مورد استفاده قرار می گیرد اما https داده هایی است که توسط وب سایت منتقل می شود و از قبل سایت آن را رمز گذاری کرده است .

فرق بعدی این دو در این است که https امنیت بیشتری نسبت به http دارند و تحقیقات جدیدی که انجام شده است نشان می دهد که ۸۵٪ افراد به دلیل نداشتن https از فروشگاه شما خریداری نمیکنند بلکه داشتن https وبسایت شما یا کسب و کار شما را مورد اعتماد می کند البته داشتن https باعث نمیشه که هکر ها نتونن به وبسایت شما لطمه بزنند.

اگر هم از یک سیستم مدیریت محتوا مثل وردپرس استفاده میکنید استفاده از ورود امن (https login) میتونه روش خوبی برای برقراری امنیت بیشتر باشد.
امروزه امنیت وبسایت شما نه تنها برای کاربران برای گوگل نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و لازم به ذکر می باشد که تمامی وبسایت های هیراوین با پروتکل https پیاده سازی می شوند.